In Memory Of Vår älskade son Collin Viktor Sergård
Donate- In Memory Of:
-
Vår älskade son Collin Viktor Sergård
2026-07-21 - 2026-07-21 - Created By:
- Lisa Sergård
- Collecting for:
- Spädbarnsfonden
In Memory Of Vår älskade son Collin Viktor Sergård
Vår största önskan är att ingen förälder ska behöva uppleva det vi har gått igenom – att förlora sitt barn.
Därför har vi startat den här insamlingen till Spädbarnsfonden, som arbetar för att stötta familjer som förlorat ett barn och för att bidra till forskning som kan förhindra att fler barn dör.
Till minne av vår älskade Collin. 🤍
Collin, du är så älskad av så många – även av människor som aldrig ens fick chansen att träffa dig. Kärleken som har omfamnat oss sedan vi förlorade dig är oändlig, och mitt i all sorg är vi så tacksamma för den korta tid vi fick tillsammans med dig. Att vi fick hålla om dig, pussa på dig och överösa dig med all den kärlek vi hade längtat efter att få ge dig.
Du gjorde mig till mamma och din pappa till tvåbarnspappa. Du kommer alltid att vara vår son och en del av vår familj.
Vi älskar dig nu och för alltid. Du lever med oss varje dag, och vi letar ständigt efter små tecken på att du fortfarande finns nära. Och på något sätt lyckas du visa oss det, om och om igen.
Sov så gott, vår älskade son.
Tills vi ses igen.
För Collin – och för alla de barn och familjer som drabbas.
3,400 kr
Collected
Recent activity
-
Lars & Ellen Sergård donated
-
Familjen Hultgren Jonasson donated
Till minne av Collin – så efterlängtad och så älskad. 🧡 Vi vill hedra hans minne och samtidigt bidra till forskning och ökad kunskap kring spädbarnsdödlighet, så att fler familjer förhoppningsvis kan få behålla sina små hjärtan 💕
-
Ninni Sergård Lindkvist donated 2,500 kr
Till minne av Collin - mitt älskade barnbarn ❤️. Ingen ska behöva begrava sitt nyfödda barn och uppleva den sorg vi i familjen går igenom nu. Tacksam för den forskning som görs och att kunna stödja den. ❤️💙❤️
